Det här är Coredination

Coredination hjälper företag att samordna sin mobila verksamhet.
Vi gör detta genom att erbjuda enkla och tillgängliga tjänster och appar. Men det krävs mer än teknik för att samordna en verksamhet. Därför tillhandahåller vi också utbildning, support och rådgivning. Vi låter också kunder ta del av vår tekniska kompetens och plattform genom kundanpassad utveckling och konsulttjänster.

Våra tjänster är tillgänliga i hela världen men våra kontor finns på varsitt halvklot:

  • Sundbyberg, norr om Stockholm
  • Sydney, Australien

Företaget grundades 2010 i Stockholm och ägs av grundarna.
Produkten har funnits på marknaden sedan 2012.

Organisationsnummer: 556820-1445

Lär känna oss med sociala medier

Titta in på vår Facebook-sida eller följ @coredination på Twitter.

Coredination Sverige/Europa

Folke Lundblad
Folke Lundblad

VD

folke.lundblad@coredination.se
072-5758099

Rebin Malmström
Rebin Malmström

Marknad, sälj & support

rebin.malmstrom@coredination.se
072-7043120

Kent Malmström
Kent Malmström

Utvecklingschef

kent.malmstrom@coredination.se
072-5264305

Lisa Wessman
Lisa Wessman

Support

lisa.wessman@coredination.se
070-3649511

Martin Insulander
Martin Insulander

Utveckling

martin.insulander@coredination.se
072-5264303

Joakim Boström
Joakim Boström

Utveckling

joakim.bostrom@coredination.se

David Henriksson
David Henriksson

Utveckling

david.henriksson@coredination.se

Coredination Asia Pacific

Per Edwards
Per Edwards

Managing Director

per@coredination.com.au
+61.0410.667.230

Eric Sigurdson
Eric Sigurdson

Technical Lead

eric@coredination.com.au
+61.0435.361.711

Joanne Grainger
Joanne Grainger

Senior Developer

joanne@coredination.com.au
+61.0435.361.715

Jillian Upton
Jillian Upton

Client Services

jillian@coredination.com.au
+61.0429.692.213